Vi har gjort några uppdatering och förtydligande i vår integritetspolicy som berör alla våra medlemmar.

 

Förtydligande under 3 Data:

Bilder – bilder som laddas upp i medlemmens profil samt bilbilder kopplade till medlemmens bil(ar) kommer att visas för andra inloggade medlemmar på hemsidan under respektive medlemsprofil. Bilbilder kan eventuellt  visas i framtida nya funktioner på hemsidan som ”veckans bil” eller liknande. Profil och bilbild kan även komma att användas vid CCS träffar. Inskickade bilder till speciella aktiviteter, såsom medverkan i årskalendern eller sommarmöte, klargörs av resp. aktivitet.

 

Nytt:

Under 5 Tredje part;

5.2 Identifiering av medlemmar hos 3:e part. CCS kan dela med sig ett minimum set av information till 3:e part för att 3:e part ska kunna avgöra om en person är medlem i CCS eller ej. Typiskt fall är för att CCS medlem ska kunna ta del av 3:e parts rabatter för CCS medlemmar. Data är; medlemsnummer, för och efternamn och eventuellt postnummer.

 

Lämna ett svar